Lõppes rallipartide eelmüük

Sel laupäeval, 9. juunil kell 12 leiab Kadrioru pargis aset suurejooneline Pardiralli perepäev vähihaigete laste ja nende perede toetuseks. Kõik internetis eelmüüki läinud 13790 ralliparti on hetkeseisuga otsas, kuid vähilaste võitlust saab  jätkuvalt toetada ja kõik on laupäeval oodatud rallile meeleolukalt aega veetma.  

Pardirallil kohapeal müüakse veel vaid imepisike kogus ehk 210 parti, millest 200 niiöelda tavahinnaga (10 eurot) ning 20 parti pannakse vaiksele (kirjalikule) oksjonile.  

Kes ralliparti soetada ei soovi või jäi hiljaks selle soetamisega, need saavad teha Pardiralli raames annetuse vähihaigete laste ja nende perede toetuseks Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu pangakontodele (teate all). 

Juba on partide (pardinumbrite) müügist ning annetustest tänavuse Pardiralli kassasse laekunud rekordiline toetussumma üle 195 000 euro, kuid annetused vähilaste toetuseks on oodatud rallipäevani ja ka pärast seda. 

Laupäeval toimuva viienda Pardiralli peaesinejad on Svjata Vatra ja Liis Lemsalu. Lisaks astuvad üles Laine Mägi tantsukooli lapsed, Lasteekraani laululapsed ning rahvatantsuansambel Uppsar. Päeva juhib näitleja Märt Avandi. 

Rallikanalisse lastakse laupäeval 14 000 vanniparti. Kokku loositakse pardiostnute vahel välja ligi 130 auhinda. Esimesena finišijoone ületava pardi omanik saab tänutäheks koguperereisi Rootsi Astrid Lindgreni muinasjutumaailma, auhinna paneb välja Laevapiletid.ee. Kõige laisema pardi omanikule paneb aga Tallink välja peremajutuse Tallink Hotel Riga hotelli sviidis kaheks ööks. 

Pardiralli aitavad Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidul (EVLVL) tänavu korraldada vähiravifond „Kingitud elu“ ja heategevusfond Minu Unistuste Päev. 

Minu Unistuste Päev hoolitseb rallipäeval lasteala eest, kus jagub tegevust nii pisikestele kui suurematele lastele. Kohal on batuudid ja näomaalijad, saab teha lilleseadet ja hiigelmulle. Noortealal saab joonistada gräffiteid, vaadata mustkunstietendust ja osaleda Mesikäpa orienteerumismängus. Kõige pisematele rallisõpradele on avatud imetamis- ja mähkimistuba. 

Minu Unistuste Päeva telgis ootab lapsi printsess Elsa. Iga laps saab unistuste puu külge riputada oma suurima südamesoovi ning ürituse lõpus loositakse välja üks õnneseen, kelle unistuse Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud ellu viivad. Õnneloosis võidab iga loos.

Lasteala telgis on avatud Kelmiküla Lasteaia heategevuskohvik.  

Annetused vähihaigete laste toetuseks on oodatud: 

Maksesaaja: Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit 

Makse selgitus: pardiralli 

Swedbank EE562200221064019722

Luminor EE471700017003582602

Danske EE783300332165660008

LHV EE147700771001365866

SEB EE561010220267764221

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (www.vahilapsed.ee) on 1992. aastal loodud organisatsioon, mille eesmärgiks on aidata vähihaige lapse vanemaid. Liidu moodustavad inimesed, kellel on sarnane kogemus, kes teavad, millest nad räägivad ja kellel on soov aidata.

Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud Elu" (www.kingitudelu.ee) on asutatud 2014.aastal. Fond hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid Eesti Haigekassa ei kompenseeri. 

Heategevusfond Minu Unistuste Päev (www.minuunistustepaev.ee) on 2011. aastal loodud vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel põhinev heategevusfond, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, pakkudes seeläbi nii lapsele kui ka tema lähedastele emotsionaalset tuge – positiivseid elamusi, rõõmu ja julgustust.