ALGUS

Urmas Liivo (Pardiralli idee autor): 

"Pardiralli idee sündis 7. detsembril 2013, kell 23.11 kui esimene mõte sai sotsiaalmeedia jutumullis välja öeldud. Olin umbes aastake varem kord sattunud ühele samasugusele üritusele Eestist väljas ja kõige rohkem köitis idee, siduda heategevuslikud eesmärgid positiivset emotsiooni kandva üritusega.

Selgitamist algfaasis pisut muidugi oli aga pigem olid hoiakud sellised kõhklevalt uudishimulikud kui kahtlevad. Keegi loomulikult polnud kunagi enne ühegi ürituse korraldamise juures olnud ega kujutanud ka täpselt ette, mismoodi see käib. Õhin ja elevus ja ehk isegi naiivsus ei lasknud meil siiski hirmu tunda ja nii ta käivitus. Ääretult meeldiv oli esimestest päevadest alates tajuda seda poolehoidu ja heatahtliku valmisolekut aidata kui hakkasime koostööpartnereid ja vabatahtlike. Tagantjärele meenubki valdavalt see, et tuldi appi, mõeldi kaasa, seletati lahti ja anti nõu... ilus sõna- Õhinapõhisus, kirjeldab seda õhkkonda vist kõige paremini.

Meie liidu tegevuste toetuseks on Pardiralli loomulikult väga oluline. Alates sellest, et sealt saadav tulu aitab meid Tugikeskuse poolt pakutavaid teenuseid käigus hoida kui ka peredele suunatud erinevaid projekte ja üritusi rahastada. Samas on Pardiralli aidanud meie liitu ja sellesse koondunud perede probleeme kõige laiemalt ühiskonnani tuua. Peame seda oluliseks mõlemale dialoogi osapoolele.

Ühe ilusa ja toreda ürituse taustal oleme suutnud saavutada suuremat mõistmist ja isegi poolehoidu kui tavapärane igapäevane selgitustöö iial suutnud oleks!"